Toggle navigation

#adma15,504 POSTS

Post Content
User Image _without_you_baby Posted: Nov 24, 2017 8:54 PM (UTC)
41
3 Normal
Te flasesh per nenen duhen 1 pafundesi fjalesh per ta pershkruar ate .
Sonte shkrimi im te dedikohet ty mbreteresha ime .
Ty qe kurre nuk dite te thoje qe je lodhur nga te gjithe gjerat qe te kane ndodhur ne jete ,  ty qe nuk dite te ankoheshe kurr per asgje.
Ty qe me mbajte 9 muaj ne strofullen tende te mbuluar plot dashuri
Nena ime te detyrohem ty per gjithcka ... ti je e para qe ishe prane meje per te me pushuar se qari kur un qaja pa pushim , kur qesha per here te pare ... ti ishe aty pa e vrare mendjen ne kishe fjetur apo jo , ne ishe lodhur apo jo , ne doje te pushoje apo jo . Ti ishe aty kur une hodha hapin tim te pare . Po po ishe aty prane meje per mos me lene te vritesha . Pavarsisht rrezimeve te mia ti prap se prap ishe gjithmone aty per te me zgjatur doren per te me ngritur. Ishe prane meje kur u semura per here te pare.
U gjende pranen meje dhe pse fjala ime e pare ishte babi .Diten e pare te shkolles ishe prane meje per te me thene sa krenare ishe per mua qe une po hapja nje kapitull te re te jetes time.
Ishe aty per te me mbrojtur nga ligesite e kesaj bote. Ishe gjithmine aty per mua.  Sa e sa nete ke ndenjur pa gjum per mua moj nene ?!? Sa e sa here je sakrifikuar per mua valle ? Sa e sa gabime me ke falur moj e shtrenjta ime ?? Me bere kete qe jam sot moj e shtrenjta nene . Nuk e di se si do ti shperblej netet pa gjume , ankthet qe te kam shkaktuar,  veshtirsite qe te kam bere te hasesh me mua moj nene sepse e di shum mire qe ska qene e lehte per ty te rrisesh nje vajz capkene si puna ime . E di kto shqetsime ankthe do vazhdosh ti kesh perseri moj nene sic i ka cdo nene per femijen e saj . Une e di ti do me te miren per mua dhe un perpiqem te jem me e mira per ty . Te gjitha sakrificat e tua per mua nuk do me mjaftonte asnje jete qe ti shlyeja . Mbreteresha ime e di se ndonjehere behem e padurueshme e di qe ndonjehere bertas sa kam fuqi e di qe sillem shum keq dhe pa arsye por me beso jan gjera te moshes ti e di qe un te dua pafund dashuria ime . Ti e di qe pa dashurine qe me ke dhene deri me sot un nuk mund te jetoj.Ti e di rendesine tende tek un .Nese 1 dit do me duhet te jap jeten per ty nen , e bej pa e menduar 2 her.
#admA.A#
User Image helio.lima.5209 Posted: Nov 24, 2017 2:28 PM (UTC)
2
0 Clarendon
Você é o nosso convidado especial á se fazer presente pra juntos adoramos a Deus.#ADMA
User Image tribedancemission Posted: Nov 24, 2017 1:16 PM (UTC)
117
2 Valencia
Back to this ☝🏻with new names for our first month in season 5 - October Dancers of The month! 😆🏅 CONGRATS everyone !! Next week --> new names! #Tribe #DanceMission #DancerOfTheMonth #Performing #BalletClassique #Pointe #PreBallet #HipHop #Latin #Bollywood #Zumba #Contemporary #MixedDance #AcrobaticDance #Adma #Lebanon
User Image fleek_mag_ Posted: Nov 24, 2017 1:06 PM (UTC)
150
1 Normal
Cuando no han pasado ni dos semanas de la salida de su última referencia de larga duración ‘Masquereal’, el italiano Pepito Rella presenta nuevo videoclip. Protagonismo para ‘3000’ en una producción de Adma, dirección y montaje de Alberto Basile, y mezcla y master de Sound Gate Studio. Disponible ahora en la web.

Link en bio.

#PepitoRella #SoundGateStudio #AlbertoBasile #Adma #Masquereal @pepitorella @admamusic @albertobasilefilms
User Image boutique961 Posted: Nov 24, 2017 10:45 AM (UTC)
67
2 Normal
PREOWNED ROLEX SUBMARINER STEEL, CERAMIC BEZEL, REF 116610, EXCELLENT CONDITION, BOX, TAG WITHOUT PAPERS. AUTHENTICITY GUARANTEED! PRICE: 6200$ #rolex #beirutsouks #beirut #audemarspiguet #patekphilippe #dubai #kuwait #qatar #luxury #watches #boutique961 #buy #sell #trade #trust #authentic #verdun #achrafiyeh #hamra #adma #jounieh #abc #mall #dbayeh #jbeil #lebanon
User Image jessleu Posted: Nov 23, 2017 11:06 PM (UTC)
27
0 Reyes
jessleu 23h ago
Un coup de coeur lors de notre #congresadma2017 avec @savardmc21 💜 qui est venue présenter une conférence sur la conciliation hommes-femmes au travail 👩🏻🏒🏈💪
.
.
.
#congresadma2017 #congresdesgestionnaires #adma #marieclaudesavard #sports #femmesetsports #sportsfanatics #femmeinspirante
User Image admadijonsaiten Posted: Nov 23, 2017 7:52 PM (UTC)
11
0 Normal
User Image teepeeandcobeirut Posted: Nov 23, 2017 3:36 PM (UTC)
28
0 Normal
Thank you @blogbaladi for the feature!
We hope Brian will cherish his teepee for the years to come <3
To read more visit: http://blogbaladi.com/teepeeco-brians-favorite-new-hang-out-spot/
#blogbaladi #timelesstoys #Lebanon #liban #beirut #beirutkids #beirutdowntown #faqra #rabieh #rabiye #adma #broumana #beitmery #beitmisk #hazmieh #yarze #ashrafieh #verdun #sursock #saifivillage #saida #byblos #onlineshoplb #lebanonchristmas christmas
User Image atlantadanceandmusicacademy Posted: Nov 23, 2017 1:34 PM (UTC)
27
0 Hefe
The essence of all beautiful art, all great art, is gratitude. Friedrich Nietzsche. #gratitude #adma #beststudents

Hashtags found on this page