5,288 Posts

lindas_kitchen Dieses Rezept war von meiner Oma, dass meine Mutter mir weitergegeben hat. Heute musste ich das unbedingt ausprobieren und das Ergebnis kann sich sehen lassen. Ich bin stolz auf mich - das mir dies gelungen ist. Ich kann euch eins verraten - es ist kinderleicht. Ihr könnt das auch !
Eine Art Sauce als Beilage, passend zu Reis oder Kartoffeln. Wir nennen es Kavurme - kennt Ihr das auch? Kjo recetë është nga gjyshja ime se nëna ime me ka msuar. Sot e kam provuaj une dhe rezultati ka dall shume e shishme. Unë jam krenare me si e arrita . Unë mund t'ju them ky recet është e lehtë . Mundeni edhe ju ta provoni.
Një lloj i soses si një pjatë e dytë , të përshtatshme për oriz ose patate . Ne e quajmë atë Kavurme - Pe njohim ket?
Domate Gjelbër, qepë të kuqe ,speca te kuqe , vaj , kripë , byber
Grüne Tomaten #pickled #greentomatoes , Rote Zwiebeln, 1 Spitzpaprika, 1/2 Chilischote, Etwas Rapsöl, Salz , Pfeffer
#balkanfood #albanian #kosovo #albanianfood #traditional #sauce #grandmarecipe #dish #omasrezept #f52grams #food #foodie #healthy #vegetarian #healthiswealth #delicious #yummy #lindaS_kitchen
1d

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

ag.bakehouse Ushqimet e shpejta, ne dyqanin tone, prodhohen gati cdo ore. #bakery #agbakehouse #bakehouse #fastfood #delicious #deliveries #albanianfood 2d

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

3d 45lindi
Lo-fi EVERYTHING DONE BY ME.

» LOG IN to write comment.

Normal Receta Nga Alketa🇦🇱 🏼
 •   pasion_per_gatim @alma_selmaniii nese e do receten me thuaj Se do maja ne brum 3d
 •   alma_selmaniii Po nese mundesh ma thuaj receten se un do zija si brum byreku 3d
 •   pasion_per_gatim @alma_selmaniii mendova Se Po pyesje per fortesine e brumit ne fillim. Ndaj Te pyeta per receten. Ja Ta sjell une 3d
 •   pasion_per_gatim 2 kokrra veze
  1.5 gota qumesht te vaket
  1 gote vaj ulliri
  5-6 gota miell
  maja/kvasac
  mbushjen sipas deshires une kam fut djath me majdanoz. e ben brumin e ngjesh mire dhe nuk e len te vije po direkt e ndan me kulec dhe e hap si ne foto pasi e ke mbaru gjith e len te pushoje per 20 min dhe e pjek me 180* 3d
 •   alma_selmaniii Po me thua qe kur ta kem mbaruar se mblefburi duhet lene qe te vije brumi per 20min? 3d
 •   pasion_per_gatim @alma_selmaniii Po Qe Te vije brumi 3d
 •   alma_selmaniii Faleminderit do ti bej ye djelen qe jam ne shtepi 2d
 •   cwbngcrew Majestic! 2d

» LOG IN to write comment.

Normal victor,victoris.
viktor.thor #albanianfood ; çaj, buk dhe djath. 🇦🇱 5d

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.