407 Posts

Normal Nikola Vojnovski
extremebt Си возевме 82км :)
Битола -> с.Меџитлија -> с.Скочивир -> с.Меџитлија -> Битола. #bitola #natochak #наточак #x3mbikes
3d

» LOG IN to write comment.

extremebt Си возевме 81.3 км, Битола -> Претор -> Битола. Дводневна тура со кампирање на плажа. #bitola #pretor #natochak #наточак 3w

» LOG IN to write comment.

Normal Контраст и шаренила

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.

skopjecasual Лежерно #NaTochak на зајдисонце, за поубав еко-град со простор за пешаци и велосипедисти во сообраќајот! 1mon

» LOG IN to write comment.

proletnav Добредојде Ма4ко <3 | На оваа прекрасна точакољупка, што не се вика Љупка, и посакувам убер интересни искуства со инстаграм. | #Skopje #streetsofskopje #bike #cycle #bicycle #наточак #natochak #16x9 #vscogrid #vsco #vscocam #vscoedit #vscobest #vscofeature #vscogood #instavsco #vscodaily #vscocamphotos #vscostreet #vscocomp #vscoedit #vscocamera #vscophotography #urbanlife #cityscape #citylife #инстаграмџии #velo #streetphotography 1mon

» LOG IN to write comment.

1mon indog
Normal Goran Kostovski
indog Додека одев на работа возењето велосипед за мене беше стрес катализатор и одлично будење наутро. Добро е од секој аспект. Од лично моја перспектива е супер што можеме со педлањето да придонесеме за подобра животна средина. Скопје е во котлина и е ужасно загаден град тажно е што никој баш и не се замара со тој факт но, во последно време на улиците гледам сè повеќе велосипеди што е навистина прекрасно. Макар од некаде да тргнеме, да бидеме повеќе свесни дека возењето велосипед ни помага на самите нас. Сведоци сме како луѓето сè уште се возат сами во автомобил, не користат јавен транспорт и не споделуваат такси.. Тоа се некои ситници кои што би можеле да помогнат. Ептен ми е кеиф што сè повеќе гледам и родители со своите деца на седишта на велосипед (браво за вас што ги „заразувате" да бидат свесни уште од мали). Големината на еден човек и неговата улога во општество се гледа по тоа кој колку придонесува за истото да биде подобро а, не кој колку има – смета Горан.

Тој додава дека Скопје е рамен град, има многу малку угорници и може да биде супер вело град. Условите за велосипед во Скопје се лоши, иако има неколку патеки, сè уште не можеме да зборуваме за добра инфраструктура, за да може луѓето секојдневно и без проблем да го вклучат велосипедот во превозно средство. Целата статија: http://bit.ly/1RLOGF7

#biketolife #bike #natochak @natochak #нaтoчaк #streetsofskopje
1mon

» LOG IN to write comment.

2mon _vesna___
X-Pro II ladybug

» LOG IN to write comment.

2mon extremebt
Normal Nikola Vojnovski
extremebt Си возевме 45км. Битола -> Манастир Св. Илија, село Драгош -> Битола. Во позадина е село Етнико, Грција. Гранката е граница :) #наточак #natochak 2mon

» LOG IN to write comment.

» LOG IN to write comment.