fezakessy How people can just decide to judge you and even hate on you through pictures
I just don't get it... Check your heart today. What is it that motivates you??? I love you all Still.
2d
  •   nomthandazozinja Feza cc this nothing compared to the criticism when u we at big brother just ignore the fools and continue with ur life ....we loved then even now baby gal 2d
  •   marry_mnatural Achana naooo! 2d
  •   gracelisso Binadamu tumeumbwa tofauti kuna ambao wana upendo wa kweli na mtu na kuna wengine ni wanafiki sana hivyo feza watu hawafanani kuna wasiokutakia mema hivyo chapa kazi achana na wanayoandika kwenye mitandao wewe chapa kazi.tunakutakia kila la kheri kwa lolote zuri litakalo tokea . 2d
  •   hypunchia Love you always fey, continue to be you and let the haters hate you for nothing since they don't have anything better to do than hating on a lovely sole. All the best my love may the Lord hide you under his arms so that you can survive anything and no harm will come your way. 2d
  •   gracelisso Kuna wimbo wa @shaa_tz ninaupenda mara nyingi ukipigwa nakukumbuka shika ulipo shikwa. 2d
  •   marie_sima Haters gonna hate....just shake it off @fezakessy 2d
  •   saralibo I c u rrrrrrrrrrruuuuvv @marie_sima 2d

» LOG IN to write comment.

fezakessy Rise & Grind, the hustle never stops. God bless you all, before I go let me try this selfie thing... 5d

» LOG IN to write comment.

fezakessy I Got 99problems but a ni**a ain't one. #TBT #ItsNeverThatSerious #WhoMadeThis #BeNiceNinjas 1w

» LOG IN to write comment.

fezakessy #Repost @mabeste_tanzania with @repostapp.
・・・
PART 2.

Wife wangu kwa sasa ni bado ni mgonjwa sana anahitaji usimamiz wa karibu zaidi haswa kutoka kwangu! Nimempeleka agha khan hosp...akafanyiwa vipimo, wakani hamishia muhimbili kwa ajili ya Ct Scan, ili waangalie kwa ubongo kama una uvimbe au damu imevujia! after CT SCAN ma Dr. Wame suggest apimwe M.R.I kwa vile ana symptoms zote za mtu anayekaribia kupata (STROKE) vile vile imegundulika pia psychological ameshakua affected kutokana na stress za mda mrefu, too much thinking etc. So ameshakua affected hadi imekuja physically anakua anakakamaa mwili! Kiukweli she went through a very hard time kwa kuumwa na mawazo zaidi maana tangu amzae mwanetu Kendrick hajapata malezi ya mama! Vile haezi m take care vizuri wkt yeye anaumwa! Kwa sasa bado Tunaendelea na vipimo na matibabu mpaka atakapo maliza vipimo na kupatiwa matibabu! Tatizo nililo nalo!! Nimekaa home mda mrefu sana miaka miwili na nusu sasa bila kufanya kazi kwa ajili ya kuuguza! Maana hali ya wife nilikua siwez kumuacha na mschana wa kazi au mdogo wangu ambao naishi nao coz hawaezi mhandle wife incase lolote likitokea! Na mda wote huo nimekua niko nae kwa ukaribu sana hata kama natoka issue ya muhim na yy yuko sawa kias basi atajikaza tuta toka wote! Hiii imepelekea Mabeste kutoskika kimziki! Kusimama kwa biashara zangu,kumaliza pesa zangu zote Bank!! Maana ilikua pesa zinatumika bila kuingia! Kwa matibabu na basic needs za daily life! Coz nna wadogo zangu pia nawalea! Hapa nilipofikia naomba msaada wenu ili niweze kumtibia my wife! Coz bado anahitaji kuendelea na matibabu na vipimo! Naamini MUNGU mwema Atamponya lakini kwa sasa Nimekwama kuendeleza matibabu vile for two years na nusu nilikua natumia pesa tu bila kuingiza! So kwa yeyote atakaye guswa Tgo pesa 0715032472 jina la usajiri William V. NGOWI
SPECIAL THANKS TO
@nchakalih @vanessamdee @manecky_amrec
@bobmanecky @officialbriantz @likudaz @clowtz @djmafuvu @adamjuma ( Aj) @adolphghika @castolocavana @kennedyEATV
na kama kuna nilie msahau thanks saaana kwa support yenu hadi hapa nilipofikia MUNGU AWABARIKI. #Repost @mabeste_tanzania.
2w

» LOG IN to write comment.

fezakessy "I really don't feel like smiling today" bleeeeh... Blame it on the weather, or the diet I'm on, or the caramel cake I can't eat, or the haters, or the News, or the roads, or the power cuts.... Or me naaaah #ItsNeverThatSerious C'est la Vie 2w

» LOG IN to write comment.

fezakessy So Jay and Mandy are dating but Jay wants Suzy who's with Mike by the way, Mike is busy chasing Erica while she's still waiting for her X who cheated on her to come back!!! Hai I'm confused Yo!! I Will Never Get This!!! #WeComplicateOurOwnLives #ImJustGonnaChillForNow hahahaaa #TBT 2w

» LOG IN to write comment.

fezakessy Yup. Never give up, keep pushing. 2w

» LOG IN to write comment.

fezakessy Have a blessed day everyone. "If its meant to be then go out there and get it" #NoFear #OwnRaceOwnPace #SunIsOut #NoFilter #HighOnLife #ThankGod 3w
  •   chola_k Looking nice there!! 2w
  •   ludovicklugali My forever Crush in Tz no one like u Dada @fezakessy 2w
  •   lucykweka Go feza gooo am in love in ur simplicty and smart head of urs awww what a cute soul inside and out 2w
  •   hypunchia So true 2w
  •   chiefnorbertkangalu Waoooooooo beut 2w
  •   iamonimike Fine babe 5d
  •   imma_assey Nice PC waoooo 4d
  •   lianasekronaneka U ever had tht filling of meeting a total stranger n t fill lyk their ur relatives, or someone u v known ur whole lyf!!! Every time i c u t fills lyk ur my sister or someone i know personally @fezakessy 2d

» LOG IN to write comment.

fezakessy You hurt, We hurt. We Are One. May God give you strength #PrayForKenya 3w

» LOG IN to write comment.

fezakessy I am Proud to be your Mother, Honored to call you Son. Words can't express how much I love you. You make me a better person and even tho your just six, you teach me a great lot. Never doubt that I will always be there for you No matter what. I LOVE YOU J my HERO. 4w

» LOG IN to write comment.

fezakessy 1mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy Tz girls be killing it yo!!! Ayeeee baby girl @jokatem I see ya 1mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy I'm so so sooooo proud Vee... Keep on Keeping on. My Ninjas kindly support this bebe of mine, she be killin em girl you be killin em @vanessamdee 1mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy The world is full of evil people but trust me life is worth living. #KeepSmiling #ItsNeverThatSerious #GodLovesYou 1mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy I think the background is more interesting than anything no? You decide!! 2mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy You gotta love some Kanye man. Too much "Fakness" goin on. Oh well 2mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy Nairobi here I come #LivingMyLife 3mon

» LOG IN to write comment.

3mon fezakessy
Normal Feza Kessy
fezakessy Hey Guys...Kindly subscribe to my New VEVO account. Mad Love. Oh and Happy New Year to everyone xo 3mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy Lord You Loved me first, You sent Your Son Jesus to save me. Thank You Lord. 4mon

» LOG IN to write comment.

fezakessy Thank you Zambia I'm truly humbled ey, God bless. Thank you #Sulu #Macky #TSean and the rest of the crew. One Love. 4mon

» LOG IN to write comment.